گام های رسیدن به اکسپلور اینستاگرام (بخش دوم)

در پست قبل راجع به بخش اول گام های رسیدن به قسمت اکسپلور اینستاگرام مطالبی آموختیم. در این مقاله قصد داریم تا با 4 روش اصلی رسیدن به صفحه فید اینستاگرام را با هم بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

4 اصل رسیدن به صفحه فید اینستاگرام

اینستاگرام نیز مانند دیگر شرکت ها در مورد درز کردن اطلاعات و الگوریتم های خود بسیار سخت گیر و البته خسیس است. اما پس از تغییراتی که در الگوریتم و اعتبار سنجی پست ها داشت، با اعتراض بسیاری از سوی کاربران مواجه شد. و در اقدامی بی سابقه با دعوت گزارشگران و فعالان اینستاگرام بخشی از تغییرات الگوریتم خود را در اختیار کاربران گذاشت. ما نیز با بررسی دقیق شواهد و گزارشات جلسه ذکر شده 4 عامل اصلی حضور در صفحه فید اینستاگرام را در این پست بازگو خواهیم کرد:

  • میزان علاقه کاربران به پست شما

الگوریتم جدیدی که کاربران با آن مواجه هستند بسیار به علایق آنها حساس بوده و میل شدیدی به درک آن دارد. به عبارت دیگر اگر شما به عنوان یک کاربر فعال در روز یک پست آموزشی در اختیار مخاطبان خود قرار دهید و ترافیک زیادی در پیج خود داشته باشید، به طور حتم با قطع محتوای آموزشی میزان ورودی صفحه ی شما نیز قطع خواهد شد.

تا این جا متوجه شدیم که علایق کاربران برای اینستاگرام بسیار ارزشمند است. به صورتی که اگر مخاطبان شما دنبال کننده ی موضوعات متفرقه ای باشند شما شانس زیادی برای حضور در صفحه فید اینستاگرام ندارید. اما نگران نباشید چرا که در 3 مورد بعدی روش های کاربردی حل این مشکل را بیان خواهیم کرد.

  • کاربران شما چه میزان اهل تعامل اند؟

تعامل کاربران یکی از مهم ترین شاخصه های حضور در صفحه فید اینستاگرام است. وقتی میگوییم تعامل دقیقا از چه چیزی صحبت می‌کنیم؟ اجازه دهید با یک مثال این موضوع را بررسی کنیم. طبق آماری که اینستاگرام در مقالات خود به آن اشاره کرده است، هر کاربر روزانه 70 درصد از پست های صفحه فید اینستاگرام را می‌بینند و در این بین 50 درصد از پست ها مربوط به دوستان نزدیکش هستند. با الگوریتم تعاملی اینستاگرام این رقم خیلی بیشتر خواهد شد. به عبارت دیگر کاربرانی که با هم در تعامل هستند و فعالیت هایی نظیر like, comment, reply , share انجام می‌دهند؛ خیلی بیشتر در صفحه فید اینستاگرام با پست های هم روبرو می‌شوند.

به این ترتیب است که کاربران 90 درصد از پست های دوستان نزدیک خود را در صفحه فید اینستاگرام مشاهده می‌کنند.

  • محتوای جذاب برای تعامل

بحث تعامل کاربران محدود به  طیف دوستان و نزدیکان و آشنایان نمی‌شود. همانطور که در بخش اول گام های رسیدن به اکسپلور اینستاگرام بررسی کردیم، پست های شما ابتدا به 10 درصد از کاربران نشان داده می‌شود و سپس با بررسی میزان تعامل آنها دارای جایگاهی در بین پست ها خواهد شد. اگر در ابتدا این 10 درصد تعامل خوبی شامل مواردی که گفته شد (like, comment, reply , share) نداشته باشند؛ میزان بازدید پست شما پایین خواهد ماند.

پس نتیجه می‌گیریم جذابیت پست های شما اهمیت بالایی در روند نمایش آن به مخاطبانتان خواهد داشت. می‌توانید از ترفند های ایجاد جذابیت در پست استفاده نمایید که.

  • زمان مناسب انتشار پست، کلید نمایش چندین برابری

در بخش قبل مواردی را ذکر کردیم که به زمان انتشار پست مربوط بود، اما هنوز هم زمانی که پست را منتشر می‌کنید در میزان بازدید مخاطبانتان ارزش بسیاری دارد. به همین منظور باید رفتار کاربرانتان را مورد بررسی قرار دهید تا ساعات مرور آنها را مشخص کنید. این زمان بسته به رفتار مخاطبان هر پیج متفاوت است.

بسیار خب تا الان 4 شاخصه ی مهم در رسیدن به جایگاه بالا در صفحه فید اینستاگرام را با هم بررسی کردیم. با ما همراه باشید تا در ادامه تک تک موارد الگوریتم جدید اینستاگرام را با هم بررسی کنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *