گام های رسیدن به اکسپلور اینستاگرام (بخش چهارم)

در 3 بخش قبل از روش ها و راهکار هایی برای بالا بردن مخاطبان اینستاگرام شما صحبت کردیم. این روش ها شامل بخش های فنی و بخش های شخصی که در جذابیت پست شما نقش دارد، بود. در بخش چهارم یا بخش پایانی ادامه ی نکات مربوط به این روش ها را بررسی می‌کنیم.

لوکیشن پست ها را فراموش نکنید

منابع خارجی در پست های خود اینگونه ذکر کرده اند استفاده از لوکیشن مکتان های پربازدید و جذاب می‌تواند در بالا رفتن بازدید پست شما موثر باشد. این امر می‌تواند تاثیر بسیاری داشته باشد. همان طور که در بخش سوم با هم بررسی کردیم، هشتگ ها و لوکیشن ها می‌توانند از سور کاربران دنبال شوند. این یعنی اگر لوکیشنی دارای یک میلیون فالوور باشد، شما یا استفاده از آن لوکیشن و رعایت اصول جذابیت پست امکان بازدید یک میلیون نفر را به پست خود خواهید داد.

به عنوان مثال عکسی از برج میلاد، با لوکیشن همین مکان خیلی بیشتر از عکس های این برج بدون لوکیشن بازدید خواهند داشت، و احتمال حضور در بالای صفحه فید و همچنین در قسمت اکسپلورر دا دارا خواهد بود.

ایجاد وقفه برای مخاطبان

عکس های جذاب به تنهایی برای الگوریتم اینستاگرام مورد قبول نیستند. برای این که صفحه و پست های شما مورد تایید الگوریتم اینستاگرام باشند باید مخاطب را در صفحه ی خود نگه دارید. شاید بپرسید این به چه معنی است. هر قدر زمان صرف شده روی پست شما بیشتر باشد، یعنی محتوای شما جذاب تر بوده و یا چندین بار دیده شده است. با این ترفند ها می‌توانید زمان بازدید پست های خود را افزایش دهید.

  • ایجاد پست های جذاب
  • استفاده از موسیقی مناسب
  • استفاده بیشتر از ویدیو
  • عکس نوشته
  • تصاویر چندتایی

از مخاطب بخواهید اعلان صفحه شما را فعال کند

این قابلیت به تنهایی در الگوریتم اینستاگرام نقش چندانی ندارد. اما با این امکان شما می‌توانید کاربرانتان را در طول روز از پست ها و استوری های صفحه خود با خبر سازید. چندین بار دیدن نام و لوگو شما در طول روز بسیار در برند سازی کسب و کار شما موثر است. هرچند تعداد بالایی از افراد که اعلان صفحه شما را روشن کرده اند می‌تواند موج مثبتی را برای اینستاگرام بفرستد و این یعنی شما مخاطبان همیشگی و پیگیری دارید.

از امکانات اینستاگرام استفاده کنید

این که شما از تمام امکاناتی که اینستاگرام در اختیار شما قرار داده استفاده کنید بسیار به تعامل شما با اپلیکیشن کمک میکند. علاوه بر این می‌توانید با روش هایی که در اختیار دارید مخاطبان بیشتری جذب کنید. مواردی که پیشنهاد می‌کنیم حتما از آن ها استفاده کنید استوری و لایو است. این بخش ها تعامل بسیار زیادی با دنبال کنندگان شما برقرار خواهند کرد. موارد دیگری چون نظرسنجی و پرسش و پاسخ و باکس سوال و … نیز اهمیت بالایی دارند.

جمع بندی

مواردی که گفته شد همگی در کنار هم ارزش خود را دارد، با توجه به یک مورد و غافل شدن از موارد دیگر پیشرفتی حاصل نخواهد شد.در این 4 مقاله سعی کردیم موارد بر اهمیت از نظر الگوریتم جدید اینستاگرام را به هم بررسی کنیم. ولی در نهایت تجربه ی خوبی که کاربران از صفحه شما و پست های شما خواهند داشت میزان پیشرفت شما را رقم خواهد زد. اینستاگرام نیز در حقیقت به همین تجربه ی خوب دنبال کنندگان توجه میکند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *