لینک خارجی چیست و چه ارزشی دارد؟ (بخش اول)

لینک خارجی (External Link) به هایپر لینک هایی گفته می‌شود که به دامنه ای غیر از دامنه ی خود اشاره می‌کنند. به زبان ساده تر لینک هایی که شما داخل سایت خود ایجاد کرده و هدف (Target) آن سایتی با دامنه ای متفاوت از دامنه ی سایت شما باشد را لینک های خارجی یا بک لینک نامیده می‌شوند.

فرمت کلی کد های بک لینک

<a href=”http://www.external-domain-example.com/” title=”link anchor text”>Link Anchor Text</a>

در کد بالا قسمت های متفاوتی را مشاهده می‌کنیم که هر کدام عمل خاصی را انجام می‌دهند:

Link Anchor Text : در این بخش شما باید از عباراتی استفاده کنید که به عنوان کلمه ی کلیدی برگزیده اید. توجه داشته باشید که این عبارات نباید یکسان باشد و به صورت تکراری و پشت سر هم مورد استفاده قرار گیرد. این امر موجب اسپم شناخته شدن لینک های شما می‌شود و تاثیر منفی روی سئو سایت شما خواهد داشت.

لینک خارجی چیست؟

بک لینک در واقع لینک خروجی سایت شماست که به دامنه ای دیگر اشاره دارد. متخصصان سئو با انجام درست این روش رتبه ی سایت را در موتور های جست و جو بالا برده و به بهبود سایت کمک می‌کنند.

اهمیت بالایی که لینک های خارجی نسبت به لینک های داخلی دارند به دلیل نگاه موتور های جست و جو به این نوع لینک ها است. به عیارت دیگر لینک های خارجی به عنوان تایید و ادامه ی محتوای صفحه ی سایت ما به شمار میروند و اگر درست و به جا از آن استفاده شود می‌تواند تاثیر معجزه آسایی در بهبود رتبه ی جست و جوی شما داشته باشد.

راهکار بهینه در مورد لینک های خارجی

متخصصان سئو معتقدند که بک لینک ها خارجی به دلیل دشوار بودن ایجاد تغییرات در آنها امکان دستکاری بسیار کمی دارند و نتایجی که بر اساس این لینک ها به دست آید نتایجی دائمی و ارزشمند از دید موتور های جست و جو خواهد بود. این روش نخستین بار توسط موتور جست و جوی Alta Vista اجرا و بعدا توست گوگل تکمیل و بهینه سازی گشت.

2 thoughts on “لینک خارجی چیست و چه ارزشی دارد؟ (بخش اول)

 1. محمد حسین لطیفی گفت:

  سلام
  اگر بخواهیم از چند کلمه برای یک لینک استفاده کنیم مشکلی پیش میاد؟

  1. admin گفت:

   سلام دوست عزیز
   خیر مشکلی پیش نمیاد، ولی در نظر داشته باشید باید کلماتی که بیشتر سرچ میشن رو به عنوان لینک انتخاب کنید.
   این روش تاثیر خیلی بیشتری دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *